Laboratorija
-
1994.12.05
Laboratorijos įkūrimas
UAB "ARETA" buvusių chemijos laboratorijų bazėje įkurta Žaislų ir chemijos gaminių bandymų laboratorija (toliau - Laboratorija).
-
2001.09.21
Leidimas atlikti saugos ekspertizę
Nr.1150 Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu UAB "ARETA" suteikta teisė atlikti valstybinę buitinės chemijos ir žaislų saugos ekspertizę ir šiuos darbus pagal įmonių užsakymus atlieka Laboratorijos bei Ekspertizės skyrių darbuotojai.
-
2004.05.01
Standartų atitikimas
Lietuvos Nacionalinis akreditacijos biuras patvirtino, jog Laboratorija atitinka LST EN ISO/IEC 17025 reikalavimus ir akreditavo žaislų mechaninių ir fizikinių bandymų sritį pagal standartus LST EN 71-1 ir LST EN 71-8.
Šiuo metu, pasibaigus akreditacijai, Laboratorijos darbuotojai dirba pagal akredituotoms laboratorijoms keliamus reikalavimus ir dalyvauja tarptautiniuose laboratoriniuose bandymuose.
Per metus Laboratorija atlieka apie 150 žaislų ir apie 200 įvairių buitinės paskirties gaminių (valikliai, plovikliai,skalbikliai, transporto priemonių priežiūros priemonės ir pan.) bandymų, kurių metu nustatomi plovimo, valymo, skalbiamosios gebos, aušinimo skysčių korozinis poveikis metalams. Šie bandymai neatliekami jokioje kitoje Lietuvos laboratorijoje.
Standartai:
Laboratorija pagal užsakovų reikalavimus įsisavino naujus bandymų metodus pagal šiuos standartus:
- LST EN 13592 +A1 „Plastikiniai maišai, naudojami buitinėms atliekoms. Tipai, reikalavimai ir bandymo metodai“
- LST EN 15649 „Plūdurieji ratai. Bandymų metodai“
- LST EN 15493, 15494 „Žvakės. Bandymų metodai“
- LST EN 12586 „Čiulptukų laikikliai. Bandymų metodai“
- LST ISO 9994 „Žiebtuvėlių saugos bandymai“
- Pagal LST EN 71-1 „Vaikiškų gintarinių karolių virvelės stiprumo ir užsegimo dalių atsiskyrimo bandymas“
- Žaidimų aikštelės įranga. 1 dalis. Bendrieji saugos reikalavimai ir bandymų metodai LST EN 1176-1
Laboratorijos darbuotojai aktyviai dalyvauja Lietuvos standartizacijos departamento technikos komiteto TK20 „Žaislai, vaikų naudojami daiktai bei sporto ir aktyvaus poilsio įranga veikloje, nagrinėja mokslinę-techninę informaciją, literatūrą, naujausius standartų keitinius žaislų ir žiebtuvėlių saugos klausimais ir pagal juos įsisavinami saugos bandymai.
Taip pat atliekami fiziko cheminiai bandymai, reikalingi sudarant cheminių medžiagų ir mišinių saugos duomenų lapus, visada mielai konsultuojami įvairiais su žaislų sauga susijusiais klausimais Lietuvos žaislų gamintojai bei importuotojai.